Dzień 1: Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Czech – do malowniczego Parku Krajobrazowego (Morawski Kras), zwiedzanie podziemnego świata stalaktytów i stalagmitów Jaskini Punkevni, przeprawa bajeczną trasą wśród podziemnych korytarzy rzeki Punkvy, gdzie znajdziemy się na dnie przepaści Macocha (138 m), obiad w restauracji. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, następnie wieczór winny z degustacją win i oryginalną kuchnią morawską w Nechorach w formie bufetu– wiosce winiarskiej gdzie znajdują się piwnice winne z XVIII.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Gabczikowa –zwiedzanie zapory na Dunaju – jednej z największych w Europie, ze śluzami wodnymi przepuszczającymi barki. Następnie przejazd do Wielkiego Mederu – centrum wód termalnych znanego już w czasach średniowiecznych ze swoich właściwości leczniczych. Pobyt na basenach.W międzyczasie obiad w restauracji. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Alternatywnie: 3 godzinny pobyt na basenach Wielkiego Mederu następnie zwiedzanie pobliskiego Komarna – pięknego kompleksu murów i zamków obronnych chlubiących się tym, iż nigdy w swej historii nie zostały zdobyte, oraz starego miasta. Zwiedzanie m.in. unikalną architekturę Twierdzy Komarno, Dziedziniec Europy..

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Bratysławy m.in.: deptak przy Dunaju, Parlament, Zamek Królewski, katedra św. Marcina, ul. Michalska, Brama Michalska, Ratusz, Pałac Prymasowski, Plac Hviezdosława, Teatr Narodowy, Pałac Palfich, kościół Franciszkański i Jezuitów. Czas wolny. Rejs statkiem po Dunaju do zamku DEVIN, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku. Następnie przejazd do stolicy Moraw – BRNA, zwiedzanie wzgórza z katedrą św. Piotra i Pawła, Zielony Targ, Stary ratusz. Wyjazd w drogę w godzinach popołudniowych. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

CENA ZAWIERA:

  • przejazd autokarem turystycznym,
  • 2 x nocleg w hotelu (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami)
  • 2 x śniadanie, 1 x obiadokolacja, 1 x biesiada w formie bufetu z degustacją win i oryginalną kuchnią morawską, 1 x obiad w restauracji w Czechach, 1 x obiad w restauracji na Słowacji,
  • ubezpieczenie KL i NW,
  • przewodnik licencjonowany w Bratysławie
  • opiekę pilota,
  • podatek VAT

Cena nie obejmuje biletów wstępów (w zależności od ustalonego zakresu zwiedzania)
Jaskinia Punkevni – 170 Kć, Rejs statkiem po dunaju – 3,5 Eur, Zamek Królewski w Bratysławie- 2,5 Eur, Baseny w Wielkim Mederze – całodzienny – 8Eur, 3 godzinny – 5,5 Eur,