Beskid Żywiecki 2 dni

Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Żywca – zwiedzanie miasta, Stary i Nowy Zamek, rynek, kościół Świętego Krzyża, Muzeum Browaru „Żywiec” wraz z degustacją piwa. Przejazd przez Milówkę do Koniakowa – zwiedzanie Muzeum Koronek i Istebnej – zabytkowy kościół, dom Kawuloka. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 2: Śniadanie, zwiedzanie Wisły: zwiedzanie skoczni narciarskiej, przejazd CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

 

Zakopane 3 dni

Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do Pensjonatu, zakwaterowanie, następnie zwiedzanie miasta m.in. Kaplica braci Albertynów, Stary Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, przejazd koło Wielkiej Krokwi. Powrót do pensjonatu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: Śniadanie, następnie piesza wyprawa do Doliny Kościeliskiej, jednej z najpiękniejszych dolin Tatr Zachodnich (w zależności od kondycji grupy dojście do CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

Sandomierz, Kazimierz Dolny, Nałęczów 3 dni

Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Sandomierza, pięknie położonego na wysokim lewym brzegu Wisły. W programie zwiedzania m.in.: rynek miejski z gotycko-renesansowym ratuszem, kamienice mieszczańskie, kompleks klasztorny i Kościół Św. Michała, z początku XVII wieku, uważany za jeden z największych i najpiękniejszych zespołów barokowych w Polsce, wejście na szczyt Bramy Opatowskiej, z której roztacza się niezapomniany widok panoramy miasta – jedyną ocalałą spośród czterech bram wjazdowych; Zamek, który w pierwszej połowie XIV wieku wzniósł Kazimierz Wielki, rozbudowany przez Jagiellonów i wysadzony w powietrze przez Szwedów podczas „potopu”., Kościół Św. Jakuba, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Kazimierza Dolnego, miasta uważanego za  CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

 

Toruń, Trójmiasto, Malbork 4 dni

Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do Torunia zwiedzanie zabytkowego Starego Miasta, rynku, Kościoła NMP, Krzywej Wieży, Ratusza Staromiejskiego. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg
Dzień 2: Po śniadaniu, przyjazd do Gdańska zwiedzanie miasta: Droga Królewska wiodąca przez ulicę Długą, od Bramy Złotej do Bramy Zielonej, Długi Targ, zwiedzanie muzeum Dwór Artusa. Zobaczymy także Długie Pobrzeże z unikatowym Żurawiem i ulicę Mariacką – jeden z najpiękniejszych zakątków Starego Miasta. Następnie rejs statkiem na Westerplatte – miejsce rozpoczęcia II wojny światowej (podczas rejsu podziwiamy spichlerze, Ołowiankę, s/s Sołdek, Stocznię Gdańską i Remontową). Powrót autokarem z Westerplatte, przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: Po śniadaniu, przejazd do CZYTAJ WIĘCEJ >>