Praga 2 dni

Dzień 1:  Wyjazd w godz. porannych. Przyjazd do Pragi. Zwiedzanie: wzgórze Petrin z wieżą widokową – kopią paryskiej wieży Eiffla, przejście ogrodem różanym na Hradczany – Praski Hrad, Katedra pw. św. Wita, Złota uliczka, Wacława i św. Adalberta, ogrody na Wałach ze wspaniałymi panoramami na miasto, Mala Strana (praskie „podzamcze”) z ogrodami Senatu, Most Karola (jeden z najstarszych w Europie). Następnie rejsu Statkiem po Wełtawie (ok. 45 min). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem pokaz imluminacji świetlnych – Krizikowe Fontanny. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 2: Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania miasta: Stare Miasto CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

 

Drezno 3 dni

Dzień 1:  Wyjazd z miejsca zbiórki, przejazd do Budziszyna (Bautzen) stolicy Serbów Łużyckich, spacer po mieście- kościół św. Piotra, Brama Michała, zamek Ortenburg, Most Pokoju, Rynek Ratusz, Reichenstrasse- barokowa, najpiękniejsza ulica Budziszyna, Reichenturm, następnie przejazd do Saksońskiej Szwajcarii Twierdza Koenigstein – zbudowana na ścianach skalnych sięgających wysokości 40 m. Z twierdzy rozciąga się widok na zakole rzeki Elby. Zwiedzanie terenu twierdzy, spacer wokół murów z widokami na meandry Łaby i okolice. Przejazd do pensjonatu w Czechach, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: Po śniadaniu przejazd do CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 


Morawski Kras, Słowacja 3 dni

Dzień 1: Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Czech – do malowniczego Parku Krajobrazowego (Morawski Kras), zwiedzanie podziemnego świata stalaktytów i stalagmitów Jaskini Punkevni, przeprawa bajeczną trasą wśród podziemnych korytarzy rzeki Punkvy, gdzie znajdziemy się na dnie przepaści Macocha (138 m), obiad w restauracji. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, następnie wieczór winny z degustacją win i oryginalną kuchnią morawską w Nechorach w formie bufetu– wiosce winiarskiej gdzie znajdują się piwnice winne z XVIII.
Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Gabczikowa –zwiedzanie zapory na Dunaju – jednej z największych w CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

Lwów 4 dni

Dzień   1:  Wyjazd w godzinach wieczornych nocny przejazd na Ukrainę.
Dzień 2: Przyjazd do Lwowa zwiedzanie miasta: cmentarz Łyczakowski i cmentarz Orląt Lwowskich, śródmieście: rynek starego miasta z Kamienicą Królewską i Czarną, Katedra Ormiańska i Łacińska, Arsenał, Kaplica Boimów; kościoły Dominikanów, Jezuitów i Bernardynów, Cerkiew Włoska, Dom Segala, przejście Prospektem Swobody od Opery Lwowskiej do Pomnik Adama Mickiewicza, Teatr Wielki, powrót do hotelu, obiadokolacja w restauracji, przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 3: Śniadanie. Dalsze zwiedzanie CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

 

Budapeszt, Zakole Dunaju 4 dni

Dzień 1: Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 22.00 . Przejedziemy przez Czechy, Słowację, Węgry.
Dzień 2: Przyjazd na Węgry – następnie przejazd Zakolem Dunaju – obejrzymy trzy wspaniałe miasta Esztergom  kolebkę państwa węgierskiego i chrześcijaństwa na Węgrzech, malownicze Szentendre i Wyszehrad  z pozostałościami pałacu królewskiego. Przyjazd do Budapesztu, zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorem rejs statkiem po Dunaju (5 Eur/os) , nocleg.
Dzień 3: Śniadanie, następnie zwiedzanie CZYTAJ WIĘCEJ >>

 

 

 

Paryż, Szampania 5 dni

Dzień 1:  Zbiórka uczestników wycieczki (o ustalonej godzinie); wyjazd; przejazd przez Niemcy.
Dzień 2: Po południu przyjazd do EPERNAY w Szampanii: zwiedzanie piwnic (caves) słynących z produkcji szampana; przejazd do stolicy regionu REIMS: kościł Notre-Dame – katedra koronacyjna królów francuskich; Pałac Tau, Plac Królewski, Plac Forum i Kryptoportyk rzymski; Porte de Mars; obiadokolacja w restauracji „Flunch”, przejazd na nocleg do hotelu na przedmieściach Paryża.
Dzień 3:  Śniadanie kontynentalne; przyjazd rano do CZYTAJ WIĘCEJ >>