Dzień 1:  Gdańsk: zwiedzanie miasta z licencjonowanym przewodnikiem: Droga Królewska wiodąca przez ulicę Długą, od Bramy Złotej do Bramy Zielonej, Długi Targ, Dwór Artusa, fontanna Neptuna,  Długie Pobrzeże z unikatowym Żurawiem i ulicę Mariacką – jeden z najpiękniejszych zakątków Starego Miasta. Następnie rejs pirackim statkiem na Westerplatte – miejsce rozpoczęcia II wojny światowej (podczas rejsu podziwiamy spichlerze, Ołowiankę, s/s Sołdek, Stocznię Gdańską i Remontową). Powrót autokarem z Westerplatte.

Opcjonalnie: wizyta w nowoczesnym multimedialnym Centrum naukowym “Hevelianum”  znajdującym się na Górze Gradowej w Gdańsku  gdzie z pomocą przyrządów naukowych, scenerii stworzonej grą świateł i dźwięków można dotknąć i posmakować zagadnień z zakresu nauk ścisłych, przyrodniczych oraz historycznych.

Dzień 2: Gdynia – Skwer Kościuszki, okręt wojenny Błyskawica”, bulwar nadmorski, nowoczesne Oceanarium (w nim opcjonalnie lekcje muzealne i warsztaty), następnie Oliwa, spacer po Parku Oliwskim gdzie możemy zobaczyć okazy różnego rodzaju gatunki drzew , stawy młyńskie i rybne , palmiarnię oraz ogród botaniczny wraz z alpinarium, Pałac Opatów, Katedrę Oliwską ze słynnymi na cały świat organami.

Alternatywnie – Aquapark  oraz spacer po molo w Sopocie.

Dzień 3:  Malbork – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego – spacer po murach, fosie zamkowej, oraz po wnętrzach trzech zamków, gdzie znajdują się ciekawe ekspozycje (od broni począwszy, na biżuterii bursztynowej skończywszy).

Opcjonalnie: – lekcje muzealne.