Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Sandomierza, pięknie położonego na wysokim lewym brzegu Wisły. W programie zwiedzania m.in.: rynek miejski z gotycko-renesansowym ratuszem, kamienice mieszczańskie, kompleks klasztorny i Kościół Św. Michała, z początku XVII wieku, uważany za jeden z największych i najpiękniejszych zespołów barokowych w Polsce, wejście na szczyt Bramy Opatowskiej, z której roztacza się niezapomniany widok panoramy miasta – jedyną ocalałą spośród czterech bram wjazdowych; Zamek, który w pierwszej połowie XIV wieku wzniósł Kazimierz Wielki, rozbudowany przez Jagiellonów i wysadzony w powietrze przez Szwedów podczas “potopu”., Kościół Św. Jakuba, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Śniadanie, przejazd do Kazimierza Dolnego, miasta uważanego za jedno z najpiękniejszych w Polsce. Kazimierz to miasto pisarzy, malarzy, reżyserów filmowych oraz miejsce wielu plenerów filmowych. Zwiedzanie, m.in. Rynku, Kościoła Farnego, zamku, drewniane domy z XVII w. i okazała barokowa Kamienica Gdańska (1796 r.), cmentarz żydowski. Następnie rejs statkiem po Wiśle. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Opcjonalnie: Możliwość zorganizowania wieczornej biesiady.

Dzień 3:  Śniadanie, przejazd do Lublina: zwiedzania m.in.: zamek lubelski z XIV wieku, skąd doskonale widać Stare Miasto z zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym, Stary Ratusz, kościół Dominikanów z kaplicą Firlejowską, Brama Krakowska, następnie Nałęczów najpiękniejszego uzdrowiska w tym rejonie, spacer po Parku Zdrojowym, Palmiarnia, miejsca związane z poetami St. Żeromskim i B. Prusem, czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną w godz. popołudniowych.

 Alternatywnie proponujemy: Puławy – zwiedzanie Pałacu Czartoryskich, Świątynia Sybilii, Domek Gotycki, spacer po ogradach pałacowych.

CENA ZAWIERA:
transport – autokar komfortowy, opłaty drogowe i parkingowe
2 noclegi w obiekcie hotelowym,
wyżywienie: 2 x śniadania, 2 x obiadokolacja,
pilot na trasie wycieczki,
przewodnik w Sadomierzu,
ubezpieczenie NW,
podatek VAT

Cena nie zawiera wstępów do zwiedzanych obiektów: rejs statkiem –12 zł,pałac Czartoryskich – 6 zł,Kazimierz – ok .10 zł