Dzień 1: Wyjazd w godzinach porannych. Przyjazd do Torunia zwiedzanie zabytkowego Starego Miasta, rynku, Kościoła NMP, Krzywej Wieży, Ratusza Staromiejskiego. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie , obiadokolacja, nocleg

Dzień 2: Po śniadaniu, przyjazd do Gdańska zwiedzanie miasta: Droga Królewska wiodąca przez ulicę Długą, od Bramy Złotej do Bramy Zielonej, Długi Targ, zwiedzanie muzeum Dwór Artusa. Zobaczymy także Długie Pobrzeże z unikatowym Żurawiem i ulicę Mariacką – jeden z najpiękniejszych zakątków Starego Miasta. Następnie rejs statkiem na Westerplatte – miejsce rozpoczęcia II wojny światowej (podczas rejsu podziwiamy spichlerze, Ołowiankę, s/s Sołdek, Stocznię Gdańską i Remontową). Powrót autokarem z Westerplatte, przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Po śniadaniu, przejazd do Oliwy: zwiedzanie Katedry Oliwskiej ze słynnymi barokowymi organami, spacer po uroczym Parku Oliwskim z palmiarnią i altaną. Przejazd do Sopotu – spacer po najdłuższym w Europie (516m) drewnianym molo, które jest dumą miasta i jego centralnym punktem, czas wolny, dla chętnych kąpiel w morzu lub odpoczynek na złocistej plaży otoczonej stylową architekturą i piękną przyrodą. Następnie przejazd do Gdyni: zwiedzanie portu. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Po śniadaniu, przejazd do Malborka – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, dawnej stolicy Państwa Krzyżackiego. Muzeum zamkowe mieści się w największej ceglanej twierdzy na świecie. Potężna forteca została wzniesiona w okresie późnego średniowiecza przez rycerzy Zakonu Krzyżackiego. Przez 150 lat pełnił funkcję stolicy państwa zakonnego w Prusach. W średniowiecznej Europie zwykło się nazywać Malbork ” największą górą cegieł na północ od Alp”. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną.

 CENA ZAWIERA:
przejazd luksusowym autokarem  (z TV-video, barkiem, klimatyzacją;, WC)
zakwaterowanie w obiekcie hotelowym (pokoje 2,3 -osobowe z łazienkami)
wyżywienie: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja
ubezpieczenie NW
opiekę pilota, przewodnik po Gdańsku
podatek VAT


Cena nie zawiera: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów:  Malbork z przewodnikiem 30zł, Dwór Artusa- 7zł, Molo 3,80zł, Westerplatte 3zł, Statek 18zł, Katedra w Oliwie 3zł