Dzień 1:   Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych.  Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię.

Dzień 2: W godzinach porannych przyjazd do Parku Narodowego w Plitwicach – jednego z największych i najstarszych w Chorwacji. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer ścieżkami dydaktycznymi i rejs statkiem po największym jeziorze Kozjak. Przejazd do hotelu w okolicy Trogiru, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  Po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem miejskim Trogiru – typowego nadmorskiego miasteczka. Spacer po malowniczej starówce, gdzie można zobaczyć między innymi średniowieczny ratusz z przełomu XIV i XV w., katedrę św. Wawrzyńca z XIII – wiecznym portalem. Przejazd do Splitu, znanego z najwęższej na świecie ulicy, noszącej wiele wyjaśniającą nazwę “Pusti me da prodem” (przepuść mnie), zwiedzanie Starego Miasta: antyczny Pałac cesarza Dioklecjana z tajemniczymi lochami, przepiękny Perystyl i Złote Bramy Miejskie, Ratusz Miejski z XV w., świątynia Jupitera, port. Przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: Po śniadaniu przejazd do Dubrownika, zwanego “Perłą Chorwacji”. Stare Miasto Dubrownika zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Zwiedzanie: Brama Pile, gotycki Klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, Katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, pałac Rektorów z XV w. – dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej – obecnie muzeum, spacer ulicą Stradun, czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

Dzień 5: Po śniadaniu całodzienny rejs statkiem wycieczkowy „Fish Piknik” w miedzyczasie kąpiel, plazowanie na pobliskiej wyspie, obiad na statku; ryba na grilu, salatki, chleb, wino, rakija. Powrót około 18 do przystani, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  Odpoczynek w hotelu, plażowanie i kąpiele w morzu.

Dzień 7: Po śniadaniu przejazd do Medjugorje, miasteczka w Bośni i Hercegowinie, miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Następnie przejazd do Mostaru leżącego w centrum Hercegowiny, średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków, spacer po mieście, którego głównym zabytkiem jest XVI wieczny kamienny Stary Most. Powrót do hotelu, kolacja,

Dzień 8Po śniadaniu – wykwaterowanie, przejazd do Szybenika uważanego za miasto twierdz, spacer po Starym Mieście, wejście do XV-wiecznej, monumentalnej katedry św. Jakuba- najciekawszego zabytku miasta. Następnie przejazd do Parku Narodowego Krka – spacer dydaktycznymi ścieżkami, relaks przy największym wodospadzie Skradinski Buk. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych.

Dzień 9: Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

CENA ZAWIERA:

  • przejazd: autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, TV/DVD, barek)
  • opłaty drogowe, opłaty wjazdowe, parkingi,
  • 6 noclegów w hotelu **/*** (pokoje 2- i 3- osobowe z łazienkami).
  • 6 śniadań, 6 obiadokolacji.
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • pilot na trasie wycieczki, licencjonowani przewodnicy lokalni

Cena nie obejmuje kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów: ok. 250 HRK + Fish Piknik – 21Eur