Dzień 1: Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych.  Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Lido di Jesolo.

Dzień 2: Po śniadaniu przejazd na przylądek Punta Sabbioni. Rejs statkiem do Wenecji. Całodniowe zwiedzanie miasta: Plac i Bazylika św. Marka, spacer wąskimi nabrzeżami i uliczkami starówki do dzielnicy i mostu Rialto. Powrót statkiem do Punta Sabbioni. Nocny przejazd przez Półwysep Apeniński w kierunku Villa San Giovanni.

Dzień 3: Dalszy przejazd. Przeprawa promowa na Sycylię. Przejazd do hotelu na Sycylii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Po śniadaniu wycieczka na Etnę. Wyjazd autokarem na wysokość 1915 m, dla chętnych spacer na wysokość ok. 2100 m do punktu widokowego oraz przejście do pomniejszych, wygasłych kraterów o nazwie Sylvestri. Możliwość degustacji i zakupów „specjalności Etny”: miodów, likierów, win, słodyczy. Następnie przejazd do Taorminy – najbardziej znanego kurortu Sycylii: spacer główną ulicą miasta od Bramy Messyńskiej do Bramy Katańskiej.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5: Po śniadaniu wycieczka do stolicy wyspy – Palermo: zwiedzanie Katedry i Placu Królewskiego z Pałacem Normańskim oraz Monreale – zwiedzanie wspaniałej Katedry. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:  Po śniadaniu wycieczka na Wyspy Liparyjskie. Następnie przejazd do miejscowości Milazzo, a następnie rejs stateczkiem na wyspę Vulcano z czynnym (dymiącym siarką) kraterem wulkanu. Możliwość kąpieli w gorącym, leczniczym jeziorku siarkowym albo wizyta na czarnej, wulkanicznej plaży. Rejs na wyspę Lipari – spacer po starówce. Powrót statkiem do Milazzo i autokarem na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Całodniowe korzystanie z uroków morza i plażowanie. Wieczorem obiadokolacja.

Dzień 8Po śniadaniu wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Messyny. Przeprawa promowa przez Cieśninę Messyńską. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 9: Po śniadaniu przejazd do Rzymu – całodniowe zwiedzanie Wiecznego Miasta: Bazylika Św. Piotra w Watykanie, Koloseum, Kapitol, Plac Wenecki, Fontanna di Trevi. Jeśli Ojciec Święty będzie w Rzymie – uczestnictwo w modlitwie na Anioł Pański na Placu św. Piotra. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 10:  Przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót w godzinach wieczornych.

 CENA ZAWIERA:

przejazd: autokarem klasy lux (klimatyzacja, WC, TV/DVD, barek),
opłaty transportowe, opłaty wjazdowe do miast i parkingi, przeprawa promowa
7 noclegi (2 tranzytowe i 5 na Sycylii) ze śniadaniem kontynentalnym i obiadokolacją w hotelach **/*** (pokoje 2- i 3- osobowe z łazienkami).
ubezpieczenie KL i NNW
podatek VAT
opiekę pilota

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, transportu miejskiego, słuchawek w Rzymie, rejsu statkiem do Wenecji, rejsu na Wyspy Liparyjskie, przewodników lokalnych w Rzymie i Palermo – na realizację programu każdy z uczestników powinien posiadać ok. 55-60 euro.
Dodatkowo posiłek w restauracji na trasie do Sycylii (ok. 10-12Eur – posiłek bez napoi)