Dzień 1: Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

Dzień 2: Przyjazd do Wenecji (pobyt 9-godzinny). Rejs statkiem do historycznego centrum Wenecji. Zwiedzanie: Plac św. Marka (z Pałacem Dożów, Bazyliką św. Marka, Dzwonnicą najwyższą w mieście, Wieżą Zegarową i pobliskim Mostem Westchnień). Spacer wąskim uliczkami do Mostu Rialto. Nstępnie przejazd hotelu na wybrzeżu Adriatyku w okolicach Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  Śniadanie. Przejazd do Loreto – sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej z niezwykłą relikwią: Santa Casa (Święty Domek) – domku Marii przywiezionym z Nazaretu w XIIIw. Następnie przejazd do San Giovanni Rotondo – miasta, w którym żył słynny mistyk Ojciec Pio – zwiedzanie Starego i Nowego Sanktuarium z pamiątkami po zakonniku oraz nawiedzenie relikwii świętego Ojca Pio. Możliwość zwiedzania drogi krzyżowej, pięknie położonej na zboczu wzgórza. Przejazd do hotelu w okolicy San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Rejs statkiem na Capri, wyspę w Zatoce Neapolitańskiej. Zwiedzanie, możliwość plażowania i zakupów tutejszych specjałów (perfumy, likiery cytrynowe), rejs wzdłuż wybrzeży wyspy . Rejs powrotny statkiem do Sorrento – spacer po miejscowości tarasowo położonej na stromym wybrzeżu nad Zatoką Neapolitańską naprzeciw Wezuwiusza. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do Pompei – jednego z trzech miast rzymskich, które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch wulkanu Wezuwiusz. Wizyta w położonym niedaleko terenu wykopalisk Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Następnie przejazd w okolice Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:  Śniadanie. Przejazd do Rzymu zwiedzanie m.in.: Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, na szczycie których podziwiać możemy kościół Trinita dei Monti, barokowa Fontanna di Trevi. Następnie katedra Rzymu, czyli Bazylika św. Jana na Lateranie oraz Święte Schody, po których Chrystus miał wejść do domu Piłata. Przejazd na obiadokolację i nocleg .

Dzień 7: Po śniadaniu przejazd do Rzymu:  Bazylika św. Piotra, dalsze zwiedzanie miasta: Bazylika Santa Maria Maggiore z relikwiami Żłóbka Pańskiego oraz najbardziej znana budowla antycznego Rzymu – Koloseum, Bazylika św. Pawła za Murami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie, Watykan – audiencja generalna na Placu św. Piotra. Dalsze zwiedzanie Rzymu. Czas wolny. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Dzień 9: Przyjazd do Polski w godzinach porannych.

 

 CENA ZAWIERA:

przejazd autokarem klasy turystycznej
6 noclegów w obiektach hotelowych **/***, pokoje 2- i 3-osobowe
wyżywienie: 6 śniadań i 6 obiadokolacji
ubezpieczenie KL i NW,
opiekę pilota,
przewodnik po pompejach
podatek VAT 

Cena nie obejmuje usług przewodników lokalnych oraz kosztów wstępów do zwiedzanych obiektów. Orientacyjne ceny:
statek do Wenecji –10 Eur, komunikacja w Rzymie – ok. 4-6 Eur rejs statkiem na Capri–40 EUR, Pompeje – 3 Eur